O nas

Jesteśmy grupą kontrolującą targi zwierząt w Polsce, która składa się z dwuosobowego rdzenia (ściśle współpracującego z organizacją Animals’ Angels) na co dzień wspieranego przez grupę przeszkolonych wolontariuszy. Wszyscy członkowie zespołu posiadają elementarną wiedzę z zakresu przepisów o ochronie zwierząt, mają doświadczenie w pracy w terenie i potrafią obsługiwać specjalistyczny sprzęt rejestrujący . Tworzą oni zespół interwencyjny (Viva! Interwencje), który zajmuje się również przypadkami znęcania nad zwierzętami domowymi, gospodarskimi i rybami.

Jako zespół dokumentujemy, publikujemy i ścigamy naruszenia prawa. Jesteśmy ze zwierzętami, na ile tylko pozwalają nam środki finansowe. Dokładamy wszelkich starań, aby ujawniać szerokiej publiczności ciemne strony przemysłu. Działania te wymagają od nas często podejmowania trudnych decyzji, w tym takich, które ratują zwierzęta od cierpienia: odbiorów, a czasem nawet eutanazji.

Projekt polskitarg.pl ma na celu wprowadzenie w Polsce całkowity zakaz handlu zwierzętami na targach. Ważnym elementem naszej działalności jest zatem także wywieranie nacisku na władze odpowiedzialne za istniejącą sytuację i przymykające oko na warunki handlu zwierzętami. Aby osiągnąć założony cel, organizujemy spotkania i wysyłamy listy do władz lokalnych, inspekcji weterynaryjnych, jednocześnie zadając trudne pytania.

17 komentarzy

 1. Adam says:

  Dziekuje za to co robicie!

 2. Bardzo dobra inicjatywa. Dopinguje Was z całych sił!

 3. Łukasz says:

  Ciesze się, że są takie organizacje. Trzymam mocno kciuki aby w końcu się to zmieniło i żeby ten rzad nierobów wziął się do roboty!!!.

 4. Rafał says:

  Jesteśmy z WAMI!!!

 5. Monika says:

  Wspieram wszystkie akcje fundacji Viva! Ratujmy zwierzęta i pozwólmy żyć im godnie. Chciałabym, żeby ludzie przede wszystkim podchodzili do zwierząt jak do swojej osoby, czy swoich dzieci. Zwierzęta są zależne od nas – ludzi, i im szybciej zrozumiemy jako gatunek, czy szybciej – generacja, że zwierzęta odczuwają ból, cierpienie, tęsknią, odczuwają przywiązanie, mają potrzeby fizjologiczne i odczuwają głód, tym staniemy się bardziej “ludzcy”.

 6. Dred says:

  MOCNO popieram!

 7. rolnik says:

  ja to bym tych sprzedawców zwierząt złapał i traktował tak jak oni zwierzęta np. bił bym ich ciognoł za łapy, za uszy itp. DZIĘKUJE!

 8. Agni says:

  Akcje popieram ale od diety wy mi się odpierwiastkujcie. Powodzenia życzę jak Polska z dziada pradziada na mięsie żyje. Po tym jak przez dwa miesiące musiałem tylko zieleninę jeść na mięso się rzuciłem jak wilk. Nie ma mowy. Ale akcję likwidacji targów kontynuujcie 😛

 9. darek says:

  Jestesmy z wami.

 10. lobo says:

  Dlaczego nie? to gdzie nimi handlować?

  • Alex says:

   przepraszam bardzo, a czy krowa, świnia lub koń to rzecz, żeby nimi handlować? Zacznij zmieniać swoje myślenie, bo najchętniej to na takim targu widziałabym jako towar ludzi jak na załączonych obrazkach, którzy zamiast mózgu i empatii mają chore poczucie wyższości nad światem. Niestety ludzkość tak funkcjonuje, że wszystko musi sobie podporządkować, bez względu na to czy mamy do czynienia z przedmiotem, środowiskiem czy z żywą istotą – myślącą i cierpiącą tak samo jak ludzie. Targi zwierząt to jakieś nieporozumienie, chcesz być mięsożerny to hoduj sobie świnię na ogródku, a później sam zabij. Nasza cywilizacja nauczyła nas traktowania mięsa jak kawałek smacznej cielęcinki, udko, karczek, szynkę. W rzeczywistości zapominamy, że za tym stoi koszmar wrażliwych na ból istot, inteligentniejszych od niejednego dziecka…

   • janina says:

    zgadzam sie i co moge dodac kocham zwierzeta i przeraza mnie mysl ile zwierzat nawet w tej chwili cierpi.To straszne ze w ludziach brak zwyklej wrazliwosci. Trzymam kciuki.

   • Prostaczek says:

    Oj… Chyba w szpitalu nie byłeś, tam jeszcze “lepiej” ludzi traktują…

 11. olga says:

  Ile potrzeba podpisów by zlikwidować targi ?

  • mru says:

   Petycja ma na celu pokazanie społecznego poparcia dla idei zamknięcia targów, więc nie ma górnej granicy – im więcej tym lepiej! Wszystkie podpisy będą załącznikiem do dużego raportu, który właśnie kończymy tworzyć.

 12. Przemek says:

  Byliście może w Starym Sączu w przeciągu 2 ostatnich lat? zmieniło się tam dużo i to na lepsze. Utwardzana powierzchnia, zadaszenia, ogrodzenie.
  I nie mówicie że każdy targ jest zły i że trzeba od razu je zamykać. Też nie toleruję zachowa jakie pokazaliście w wideo raporcie, ale nie każdy tak traktuje zwierzęta. I ich handel zawsze będzie obecny. I nie rozumiem oburzenie tym że zwierzęta się sprzedaje i zabija, a jak wybieramy świnie do sejmu to jest dobrze? Taka już jest natura. Po co miałaby funkcjonować hodowla zwierząt ?

 13. Michal says:

  Rozumiem, ze wszyscy podpisujacy sie pod petycja sa wegetarianinami….

Zostaw komentarz

 

— required *

— required *


6 + eight =