Kontrola targu zwierząt w Przytyku, kwiecień 2018 r.

29792418_1845245788864907_2606789306060111872_nW kwietniu kontrolowaliśmy targ zwierząt w miejscowości Przytyk koło Radomia.

Targ był był bardzo mały i poza małymi zwierzętami i ptakami były na nim tylko dwa duże zwierzęta – jedna świnia i jeden cielak.  Jednak nawet przy tak małym targu, organizatorom nie udało się zapewnić przestrzegania przepisów.

To, co przede wszystkim rzuciło nam się w oczy, to fakt, że na targu nie widzieliśmy lekarza weterynarii, który BEZWZGLĘDNIE powinien tam być.  Dodatkowo, obecna tam świnia była NIEOZNAKOWANA, co dowodzi, że tak jak od lat twierdzimy, nadzór weterynaryjny nad targami zwierząt jest co najmniej nieszczelny. Takie zwierzę, bez oznakowania, przemieszczane nie wiadomo skąd i nie wiadomo gdzie, jest w dobie ASF realnym zagrożeniem, z którego służby weterynaryjne powinny zadawać sobie sprawę.

Zawiadomiliśmy o tej sytuacji Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu, który wyjaśnia sprawę. Podczas ostatniego posiedzenia Zespołu Przyjaciół Zwierząt zwracaliśmy uwagę parlamentarzystów na fakt, że targi stanowią duże niebezpieczeństwo przenoszenia ASF i ta kontrola tylko potwierdza nasze wnioski.

Na razie brak komentarzy ... Bądź pierwszy, zostaw komentarz!

Zostaw komentarz

 

— required *

— required *


osiem − = 5