Kontrola targu w Kozłowie Biskupim, marzec 2018 r.

29104072_1820667891322697_6285058422874308608_nJak co tydzień we wtorek, w Kozłowie Biskupim pod Sochaczewem odbywa się trag zwierząt. Na targu był bardzo duży ruch – handlowano bydłem i końmi.

Zaobserwowaliśmy bicie, kopanie zwierząt, wykręcanie ogonów krowom, załadunki do pojazdów nieprzystosowanych. Oraz… brak jakiegokolwiek nadzoru INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ na terenie targu. Przypomnijmy, że OBOWIĄZKIEM inspekcji jest kontrolowanie warunków handlu zwierzętami na targowiskach.

Co więcej – zaobserwowaliśmy obecność zwierząt bez kolczyków oraz załadunek zwierząt z samochodu do samochodu…

Skontaktowaliśmy się telefonicznie z inspektoratem weterynarii w Sochaczewie, pod którego nadzorem targ się znajduje, ale niestety nikt w inspektoracie nie potrafił udzielić informacji w jakich godzinach na targu obecny jest lekarz i jak to możliwe, że go nie widzieliśmy. Dowiedzieliśmy się natomiast, że wszystkie siły inspektoratu zajmują się walką z ASF…

Czy nie oznacza to, że inspekcji brakuje środków do realnego nadzoru nad targami, które w równym jeśli nie większym stopniu mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania ASF niż dziki?

Na razie brak komentarzy ... Bądź pierwszy, zostaw komentarz!

Zostaw komentarz

 

— required *

— required *


6 × sześć =