Kontrola targu koni w Skaryszewie, marzec 2017 r.

20170306_110818Tegoroczny targ koni w Skaryszewie tylko potwierdza nasze wcześniejsze spostrzeżenia opisane w raporcie. Służby nadzorujące nie radziły sobie z dużą ilością pijanych handlarzy, którzy albo nie panowali nad zwierzętami albo wręcz znęcali się nad nimi.

Słuchając słów Burmistrza Skaryszewa, mamy wrażenie, że byliśmy na różnych targach… Podczas trwania targu zaobserwowaliśmy szereg naruszę przepisów prawa. Handlarze nie korzystali z ramp załadunkowych, zmuszając konie do wskakiwania i zeskakiwania z wysokości. Rampa, którą inspektorzy weterynarii dopuścili do użytku okazała się dziurawa i niebezpieczna. Obserwowaliśmy też liczne przykłady bicia koni podczas załadunków. Wiele koni przywiązano bardzo ciasno, tak że przez wiele godzin nie miały zupełnie jak się ruszyć. Ogiery przywiązywane były obok siebie, co powodowało ich agresję i niebezpieczne dla nich sytuacje, np. przewieszanie się przez barierki… Jeden z koni uciekł z targu a jego właściciel nie mógł poradzić sobie z opanowaniem go….

Wszystkie nasze spostrzeżenia opiszemy szerzej już wkrótce i przedstawimy stosowne dowody. Tylko zmiany prawne mogą skutecznie poprawić los zwierząt! Pokażmy, że my Polacy nie zgadzamy się na takie traktowanie zwierząt i nazywanie handlarzy koni rzeźnych “miłośnikami”…

Większość targów zwierząt rzeźnych, w tym również koni, odbywa się regularnie co tydzień! Zwierzęta na targach cierpią zatem każdego dnia. Ponieważ od lat przestrzeganie prawa podczas organizacji targów to FIKCJA – postulujemy o zamknięcie targów zwierząt w Polsce!

Na razie brak komentarzy ... Bądź pierwszy, zostaw komentarz!

Zostaw komentarz

 

— required *

— required *


siedem − 3 =