Kontrola targu koni w Zwoleniu, marzec 2017 r.

Zwolen2017Na początku marca odwiedziliśmy z ukrytą kamerą mało znany, nieduży TARG KONI w Zwoleniu, niedaleko Radomia.

Mimo, że koni było bardzo mało – kilkadziesiąt razy mniej niż zwykle bywa w Skaryszewie, to właśnie takie targi jak ten są prawdziwym obliczem tego procederu….

Skoro świt byliśmy świadkami wielu przypadków BICIA koni, nawet batem czy KIJEM. Jeden z koni, kiedy stał już na rampie był bity kijem po nogach.

Inny koń – widoczny na dole grafiki, miał cały czas założoną “DUDKĘ”, czyli przyrząd używany czasem przez weterynarzy do krótkich zabiegów, sprawiający koniowi ból, służący wyłącznie do poskromienia zwierzęcia. Ten koń, prawdopodobnie cały czas targu i transportu spędził z dudką, bez żadnego powodu!

Będąc jeszcze na miejscu skontaktowaliśmy się z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Zwoleniu, gdzie dowiedzieliśmy się, że Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał już DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU targu z przyczyn związanych z dobrostanem zwierząt, ale jego organizator, Urząd Miasta Zwolenia ODWOŁAŁ SIĘ od tej decyzji do lekarza wojewódzkiego.

Jak ustaliliśmy, urzędnicy twierdzą, że targ odbywa się ZGODNIE Z PRAWEM i spełnia wszelkie wymogi. Przekażemy swoje spostrzeżenia Wojewódzkiemu Lekarzowi Weterynarii, od którego w tym momencie zależą losy tego targu i sprzedawanych na nim zwierząt.

Na razie brak komentarzy ... Bądź pierwszy, zostaw komentarz!

Zostaw komentarz

 

— required *

— required *


1 × = trzy