Kontrola targu bydła w Bodzentynie, 30 stycznia 2016 r.

Bodz_30_01_2016Pod koniec stycznia odwiedziliśmy targ bydła w Bodzentynie.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że zapewnienia władz miasta o tym, że warunki sprzedaży zwierząt na ich targu się poprawiły, były jedynie pustymi słowami. Nasi inspektorzy byli tej soboty, jak zwykle z resztą, świadkami wielu przypadków przemocy oraz tego, że zwierzęta na targu są często w bardzo słabej kondycji.

Wiele krów wciąż wspina się na zbyt niskie stanowisko uwiązowe i blokuje się na nim. Handlarze próbują zdjąć bydło z barierek uderzając zwierzęta – często po głowach…

Pod koniec trwania targu zaobserwowaliśmy dodatkowo bardzo brutalne załadunki zwierząt na jedną z dużych rzeźniczych ciężarówek. Mężczyzna ładujący zwierzęta skręcał im ogony i kopał je zarówno po dolnych partiach ciała jak i po głowach… W drugim końcu placu targowego krowy siłą zmuszane były do wskakiwania na rampę, która wisiała nad ziemią na wysokości ludzkich kolan.

bodz_30_01_16_14Niestety, w żadnym z przypadków znęcania nie interweniował nikt z obsługi targu ani inspekcji weterynaryjnej. Nawet kiedy plac już pustoszał i nie trudno było zauważyć liczne przypadki brutalnych zachowań…

Urząd Miasta i Powiatowy Inspektorat Weterynarii zostaną poinformowani o zarejestrowanych przez nas nieprawidłowościach i przypadkach znęcania. Dwóm handlarzom, którzy wykazywali się w stosunku do zwierząt wyjątkową brutalnością, zostaną przedstawione zarzuty. Mamy nadzieję, że to zgłoszenie, poparte wieloma nagraniami, zostanie poważnie potraktowane przez lokalną policję.

Na razie brak komentarzy ... Bądź pierwszy, zostaw komentarz!

Zostaw komentarz

 

— required *

— required *


cztery × = 24