Targ w Golubiu-Dobrzyniu zamknięty – na jak długo?

golub_dobrzyn_zamTarg zwierząt w Golubiu-Dobrzyniu zamknięty. Nasza zeszłoroczna kontrola wykazała rażące zaniedbania. Walka o delegalizację tych reliktów nazywanych przez niektórych – tradycją – nadal trwa.

Z końcem roku decyzją Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego zamknięto targowisko zwierzęce w Golubiu-Dobrzyniu. Trudno w to uwierzyć, ale targ zwierzęcy przez 9 lat nie został dostosowany do unijnych przepisów a wciąż regularnie się odbywał…

Nasza kontrola w sierpniu 2013 roku wykazała min. brak jakiejkolwiek infrastruktury, brak kontroli wjazdowej, brak kontroli weterynaryjnej. Zwierzętami handlowano również poza terenem targowiska. Z boku placu stała zarośnięta trawą nieużywana od dawna rampa załadunkowa (opis kontroli: http://polskitarg.pl/2013/09/10/kontrola-targu-zwierzat-w-golubiu-dobrzyniu-sierpien-2013/).

Wiemy, że władze miasta nie mają środków na modernizację targowiska, ale mimo to dążą do stworzenia na terenie miasta targowiska „spełniającego” wymogi unijne i w tym celu starają się o dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Na razie brak komentarzy ... Bądź pierwszy, zostaw komentarz!

Zostaw komentarz

 

— required *

— required *


cztery + 9 =