Powiatowy Lekarz Weterynarii przyznaje: na targowisku w Nowym Targu są problemy ze stosowaniem prawa!

nowy_targ_grafikaDostaliśmy odpowiedź od Powiatowego Lekarza Weterynarii na nasze pismo ws naruszeń prawa zwierząt i transportu na targu zwierząt w Nowym Targu.

W piśmie Lekarz Powiatowy przyznaje, że istnieją naruszenia prawa w zakresie stanu technicznego placu, które mogą zostać zniwelowane wyłącznie poprzez budowę nowego miejsca. Jednakże obserwując zachowania osób obecnych na targu i jego organizatorów, wręcz pewnym jest, że miliony złotych publicznych pieniędzy wydanych na nowy plac nie zmieni podejścia handlarzy, rolników i rzeźników do obecnych na nim zwierząt.

Na targu zwierząt w Nowym Targu nagminnie sprzedaje się prosięta do worków. Poza tym, podczas kontroli w zimę, stwierdziliśmy, że zwierzęta stoją na pokrytym lodem placu lub nawet na samochodach, bez żadnej ściółki, ponad 6 godzin. Wszystko to dzieje się mniej niż 50 METRÓW od siedziby inspekcji. Pani inspektor nie może przyjść do pracy nie przechodząc obok targu. Kiedy złożyliśmy wizytę w inspektoracie, nie usłyszeliśmy oczywiście żadnych konkretów.

Obietnica poprawy losu zwierząt na targu zwierząt w Nowym Targu ma na celu doprowadzenie do zmniejszenia naszego zainteresowania tymże miejscem. Nie jesteśmy w stanie się oszukiwać, że mentalność ludzka zmieni się wraz z jednym listem Inspektora Weterynarii. Dlatego dalej będziemy walczyć o delegalizację organizacji targów zwierząt w Polsce.

1 komentarz

  1. Ania pisze:

    PIEKŁO JEST PUSTE WSZYSTKIE DIABŁY SĄ TUTAJ

Zostaw komentarz

 

— required *

— required *


6 + = dziewięć